Videoprohlídky s wow efektem? Potřebujete profi výbavu nebo profi dodavatele

Technologie, které pomůžou makléřům vyjít z koronakrize silnější - Část 4

23. 4. 2020 | Jiří Březina

Pokud se chcete do tvroby videoprohlídek pustit opravdu naplno, bude vás to stát peníze a energii. Výsledky se ale jistě dostaví. Když s videoprohlídkou aspirujete na vysoké cíle, například prodej lukrativní nemovitosti, nemusí jednoduchá svépomocí natočená prohlídka stačit. Potřebujete totiž předat šířit příběh, atmosféru, náladu - a k tomu potřebujete dobré řemeslo i kvalitní techniku.

Pokud se začnete s novými způsoby prezentace seznamovat blíže a zjistíte, že je to pro vás správná cesta, může se stát, že se rozhodnete v této oblasti růst. Videoprohlídka se totiž dá pojmout mnoha způsoby, ale mobilní telefon místo profi vybavení vám může svazovat ruce. 

 

V zásadě se nabízí dva směry, kterými se můžete vydat. Buď se začnete rozvíjet, vzdělávat a investovat do video a audio techniky, nebo si zaplatíte profesionály. Obě cesty jsou schůdné a obě mají své nesporné výhody. 

Nahrávání s vlastní technikou

Pokud budete chtít pracovat svépomocí, budete se muset naučit pracovat jako videotvůrce. Je to řemeslo, které vyžaduje znalosti, dovednosti a nepostradatelnou špetku vizuálního talentu. Připravte se také na počáteční investici v řádu minimálně vyšších desítek tisíc korun (namátkou: digitální zrcadlovka, objektivy, stativy, slidery a stabilizátory, osvětlení, možná dokonce dron…).

 

Protože tvorba videoobsahu je velice široké téma a jenom technické záležitosti by si vyžádaly obrovský prostor, odkazujeme na kvalitní video tutoriály. Měly by vám dát konkrétní představu o tom, jak by to mělo vypadat, když točíte na vlastní pěst.

Poznámka: Videa je možné sledovat s automaticky přeloženými českými titulky. V pravém dolním rohu videa klikněte na ikonku titulků a poté si pod ikonou ozubeného kolečka vyberte automatický překlad do češtiny. 

Videoprohlídky od profesionálů

Pokud chcete profesionální obsah a nemíníte trávit svůj čas jeho tvorbou, není problém nechat si videoprohlídku natočit na zakázku.

 

Na trhu je velké množství dodavatelů video obsahu. Obecně platí, že jakýkoli videoprofesionál s dobrými referencemi a zkušenostmi je schopný natočit videoprohlídku tak, aby dokázala nabízenou nemovitost vhodně představit. Někteří dodavatelé se pak na videoprohlídky přímo specializují.

Zde je seznam několika firem, které mají videoprohlídky nemovitostí v nabídce.

 

Kam dál?

Existují i jiné nástroje než videoprohlídka: jsou to 3D virtuální skeny, které si můžete nechat udělat na zakázku. Sami si pak můžete vytvořit působivé 360°fotky. Jak na to? To se dozvíte v následujícím díle našeho seriálu, který vyjde už zítra, 24. dubna 2020. 

Od 20. do 25. dubna postupně vyjde těchto 5 článků:

Další články

Villa Central v Janských Lázních nabízí komfort přímo u lanovky

V Janských Lázních vzniká luxusní horský apartmánový komplex Villa Central. Naprosto výjimečný je objekt z hlediska lokality. Nachází se jen třicet metrů od kabinkové lanovky skiresortu Černá hora.

Začněte s videoprohlídkami nemovitostí, zvládnete to sami

Nejde o žádnou závratnou novinku, přesto je používá jen 2 % makléřů. Přitom jen samotná skutečnost, že je v náhledu připojené video, zvyšuje míru zobrazení realitního inzerátu až 4x. Jak začít s videoprohlídkami?

Zákon o realitním zprostředkování: co znamená jeho novela pro klienty?

Český realitní trh čeká v tomto roce řada změn. Prezident podepsal zákon o realitním zprostředkování, jehož hlavním záměrem je vyšší ochrana klientů a celkové zkvalitnění realitních služeb. Jaké změny můžete očekávat?

Buďte opatrní při uzavírání rezervační smlouvy s realitní kanceláří

Rezervační smlouva je první, co vám jako zájemci o nemovitost realitní kancelář nabídne k podpisu. Proč je vnímaná jako riziko? Vyvarujte se chyb při jejím uzavírání.

Zvyšování nájemného má svá pravidla. Znáte je?

Pronajímatel má sice právo na úpravu výše nájmu, ovšem musí dodržet určitá pravidla stanovená nájemní smlouvou nebo zákonem. V jakých případech je navýšení nájemného oprávněné? O kolik je přípustné a za jakých podmínek? Existuje jeho maximální hranice? A jaká pravidla musí obě strany respektovat?

Nájemné v Praze se zdražuje. Jak zjistíte optimální tržní výši nájmu nemovitosti?

Podle nejnovější analýzy bydlení, kterou zpracovala firma Deloitte, ceny nájemného v Praze rostou, a to zejména na pražských sídlištích. Jak ale zjistit férovou cenu nájmu, kterou požadovat či akceptovat? A co riskujete při špatném stanovení výše nájmu?